מיקום: שבות רחל ג' אדר ב תשפ"ב

"הצד העליון של העבודה אשר לצדיקים גמורים, הוא להחזיר את הרע לשורשו הטוב, ולהפוך את המחשבות הזרות כולן למחשבות נאצלות ויקרות, קדושות וטהורות... דבר זה, עבודת קודש זאת, אי אפשר שתֵעשה אלא ע"י אוירא דארץ ישראל, בכח תורת ארץ ישראל שהנשמה הכללית חיה ומורגשת בקרבה. ומה נהדר ונחמד הוא המחזה, כמה מרחיב הוא את הלב, וכמה גדולה ומכופלת בקדושת אמת היא השאיפה לראות באותה התפארת, כשהרע הכללי הולך ונהפך לטוב, כשהמחשבות הזרות, הנופלות לא רק בלב ובמח פרטי, כי אם בליבה ובמוחה של כללות האומה לכל צדדיה, אותן המחשבות שנוטלות את זיו חייה, שמטמאות את נשמתה- כשהן עצמן מתהפכות לאורה ולגדולה, לקדושה ולברכה, מְרִירוּ למְתִיקָא וחשׁוֹכָא לנְהוֹרָא!" (מאמרי הראי"ה)

חודש אדר ככלל, וחג הפורים שבשיאו, הוא זמן למהפיכה. היסוד הרוחני שבביטוי "ונהפוך הוא"- הוא ההוצאה אל הפועל של הכוחות כולם, גם הכוחות הקשים והרעים- לטובה ולברכה.

זוהי לא חוכמה גדולה לנצח את הרע. החוכמה הגדולה באמת היא "לגייר" את הכוחות הרעים, את ההתנגדות, ולרתום אותה עצמה אל בניין הטוב. זה בדיוק מה שאירע לעם ישראל בימי הפורים, כאשר הגזירה הקשה ביותר בהיסטוריה היהודית- "להשמיד להרוג ולאבד את כל היהודים, טף ונשים, ביום אחד", הפכה לישועה גדולה, שהובילה, בסופו של דבר, למחיית זרעו של עמלק ולבניית בית שני.

אנו נמצאים בתקופה מורכבת ורוויית אתגרים, מבית ומחוץ.

בחסדי ה', חרף כל הקשיים, המדרשה ממשיכה להתפתח.

כפי שבוודאי שמעת, לאור הצורך הרוחני והלאומי החשוב והגדול, אנו פותחים אי"ה בשנה הקרובה שלוחה נוספת, שתפעל ב"גבעת סלעית" שבבקעת הירדן. השלוחה תתן מענה לבנות נוספות, המעוניינות לבנות את עולמן הרוחני בסגנון המיוחד של בית המדרש היקר שלנו, יחד עם השקט והחמימות של בקעת הירדן.

זאת, בנוסף לשלוחה שבפתח תקוה, שמיועדת לבנות שירות לאומי מכל האיזור, אשר "ממלאות מצברים" שלושה ימים בשבוע, ועושות חיל בכל תחומי העשיה וההתנדבות.

אנו גם שמחים לבשר כי בימים אלה מסתיים שלב א' של בניית מתחם הקבע, פנימיות ראויות, נוחות ומאובזרות, אליהן צפויות להיכנס בנות מחזור כ"ב- ממש בשבועות הקרובים.

אנו רואים חובה ושליחות, שהיא זכות גדולה – להוסיף ולגדל את הבנות היקרות שלנו לקראת תפקידן בחיים כבנות, נשים ואמהות,  ובכך אנו זקוקים לעזרתך. 

על כן, אני פונה אלייך בבקשה אישית להשתתף עימנו במשימה החשובה ,של חיזוק המדרשה ע"י הוראת קבע חודשית, בסכום המתאים ליכולתך.

נודה לך גם אם תוכלי לייעד למדרשה, את תרומת "זכר למחצית השקל", שלך ושל משפחתך הקרובה והרחוקה, ולאחר פורים לדאוג להעביר אותה למדרשה. 

ניתן, כמובן להפקיד את התרומה בקישור הזה, בפייבוקס כאן, או בביט במספר 0548767769

 

ונזכה אי"ה לישועות ונחמות, לפרט ולכלל.

"ליהודים היתה אורה ושמחה וששון ויקר"                                                                                                                                  

בברכת פורים שמח

הרב רונן טמיר