"צדק צדק תרדוף למען תחיה..." / הרבנית לימור מרים אלקלעי

שלום בוגרות מקסימות!

איך אני יודעת שאתן מקסימות ואף פעם לא נפגשנו באופן רשמי? פשוט, את הפירות של המדרשה פוגשים, מרגישים, רואים. גם ודווקא כשזה לא באופן רשמי, דווקא ביומיום, דווקא אחרי שנים, דווקא במסגרות אחרות. התחושה שלי  מהמפגשים האלה היא תחושה של איכות יקרה מאד ולב פתוח.

האיכות היקרה הזו, מתחברת גם אל הפרשה שלנו, פרשת שופטים. הפסוק האחרון שבציווי מינוי השופטים בישראל בפרשה שלנו הוא: "צדק צדק תרדוף, למען תחיה וירשת את הארץ אשר ה' אלוקיך נותן לך", ועל הפסוק הזה אומר רש"י: "כדאי הוא מינוי הדיינין הכשרים להחיות את ישראל ולהושיבן על אדמתן". מינוי הדיינים הכשרים דווקא, האיכות של אופיים, הנאמנות שלהם לתורה ומצוותיה ויכולתם לשפוט על פיה משפט צדק הוא זה שבסופו של דבר מאפשר את חיי עם ישראל בארצו ואת יישובם.

איננו שופטים, אך במובן מסויים כל בת מדרשה שבבוא הזמן מקימה את ביתה יחד עם בעלה ממלאת שליחות דומה בחייה. מתוך הנאמנות של האישה לתורת החיים אותה היא ספגה וחיה ומקיימת אותה יום יום, (אם-לשון אמון,אמונה,נאמנות) היא זו שנותנת כוחות, ביסוס, קיום וחיים לכל בני ביתה.

מברכת אותך, שתקחי את צידת בית המדרש שקיבלת, אם זה שיעור מסויים, שיחה משמעותית כלשהי שזכורה לך או הוויה שלך עצמך, שאת זוכרת שהיית בה בשנת המדרשה ויש לך רצון לחזק אותה ולממש אותה בחייך - ותתני לה להופיע עוד טיפה, בשבוע הזה, בחודש המיוחד הזה שכולו התכווננות לרצונות הטובים שבנו ומימושם...

 

שבת שלום ומבורך!

אנא הקפידו על שפה נאותה, לא כל התגובות תתפרסמנה.